Otwarte regały magazynowe umożliwiają bezpieczne przechowywanie przedmiotów charakteryzujących się zróżnicowaną wagą, rozmiarem i kształtem – ich konstrukcja jest projektowana z myślą o wygodnym użytkowaniu i łatwym dostępie oraz maksymalnym wykorzystaniu powierzchni składowania. Meble magazynowe z oferty Metalfactor wyróżniają się jeszcze bardzo dobrą nośnością, stabilnością, sztywnością i wytrzymałością. Doskonale sprawdzają się nie tylko w magazynach, ale też w piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych, biurach i archiwach.
Wyświetlanie wszystkich wyników: 8
Do produkcji regałów magazynowych wykorzystujemy metalowe kątowniki, a półki wytwarzamy z wysokiej klasy blachy stalowej o grubości 0,8 mm i trzykrotnie giętej. Takie połączenie gwarantuje sztywność i nośność całkowitą wynoszącą 600 kg. Maksymalne obciążenie pojedynczej półki mebla to aż 120 kg! Nasze regały magazynowe używane są więc także do składowania towarów ciężkich, dzięki czemu zmniejszają powierzchnię magazynową, a jednocześnie bezpieczeństwo pracowników nie jest w żaden sposób zagrożone, za co odpowiada stabilność konstrukcji.
Metalowe regały rzędowe zostały pomalowane proszkowo profesjonalnymi farbami z atestem NIZP (PZH). Technika proszkowa pozwoliła uzyskać niezwykle wytrzymałą powłokę charakteryzującą się wysoką odpornością na uszkodzenie mechaniczne (w tym ścieranie), która jednocześnie chroni przed korozją. Serię regałów można zatem użytkować nawet w tych pomieszczeniach, w których panuje duża wilgoć (m.in. w piwnicach). Są dostępne w kilku podstawowych kolorach, natomiast na specjalne zamówienie malujemy produkty na dowolny kolor z palety RAL.
Metalowe regały magazynowe dobrze organizują przestrzeń magazynową: nadają się do składowania produktów każdego typu, również dużych i ciężkich. Jeden regał to mebel wolnostojący, natomiast wykorzystując serię regałów, tworzymy systemy magazynowe dostosowane do specyfiki pracy (np. zabudowę szeregową).
Nogi regałów magazynowych zostały zaprojektowane w taki sposób, żeby umożliwić ich kotwienie. Rozstaw otworów przeznaczonych do przymocowania półek wynosi 50 mm. W praktyce oznacza to duże możliwości modyfikacji regału: dostosowanie go do aktualnie przechowywanych produktów i organizacji składowania towarów. Poszczególne warianty regałów dostępnych w ofercie Metalfactor różnią się liczbą półek i wymiarami. Dostarczamy je w formie do samodzielnego montażu, przez który przeprowadza instrukcja. Części złączne znajdują się zestawie.
Regały metalowe wykorzystuje się niemal w każdym magazynie, jednak to od potrzeb przedsiębiorstwa czy specyfiki pracy zależy zastosowany ich rodzaj – zwykle łączy się kilka typów regałów. Podstawowe wyposażenie magazynu to regały półkowe otwarte: takie uniwersalne półki magazynowe pozwalają przechowywać pojedyncze produkty czy akcesoria lub nieduże opakowania zbiorcze. Nieco innym rozwiązaniem są regały paletowe (inaczej regały wjezdne). Z regałów paletowych korzysta się w celu przechowywania produktów na paletach. Regały wjezdne mają taką specjalną konstrukcję, dzięki której pomiędzy ich ramami mogą pracować wózki widłowe.
Co więcej, regały do magazynu są projektowane również pod kątem przechowywania produktów danego typu – takie specjalistyczne konstrukcje umieściliśmy w kategorii „Meble magazynowe”, to m.in. szafy i regały na chemikalia.
Metalowe regały paletowe i wjezdne wykorzystuje się w dużych magazynach, które na co dzień obsługują zamówienia zorganizowane na paletach. Standardowe regały półkowe to podstawowe wyposażenie każdej powierzchni magazynowej – małej, dużej, w sklepach, zakładach produkcyjnych, centrach logistycznych, ale też w bibliotekach czy archiwach. Tego typu produkty są też chętnie wykorzystane jako regały sklepowe – mają taki uniwersalny, estetyczny wygląd, który „ginie” w sąsiedztwie kolorowej ekspozycji towarów.
Dostępne w naszej ofercie półki magazynowe jednocześnie dobrze się sprawdzają w zastosowaniach prywatnych: w piwnicach, garażach, pomieszczeniach gospodarczych czy domowych warsztatach. Dla warsztatów domowych oraz profesjonalnych przygotowaliśmy też kompletne wyposażenie: m.in. stoły warsztatowe, biurka czy kontenerki. Wszystkie te produkty znajdują się w kategorii „Meble warsztatowe”.
W razie pytań, wątpliwości i potrzeby pomocy w wyborze regałów bądź innych mebli zachęcamy do kontaktu – dobrze doradzimy i podzielimy się spostrzeżeniami.